Wie wordt de nieuwe PVDA lijsttrekker

In de PVDA gaat het er (nog steeds) rommelig aan toe. De kans is erg klein dat Diederik Samsom nog doorgaat voor de volgende termijn als PVDA lijsttrekker. Tijdens een onderzoek van de Politieke Barometer van Ipsos bleek dat een minderheid van de achterban van de PvdA Diederik Samsom nog een geschikte lijsttrekker vind. Wie zou dan de beste opvolger kunnen zijn? Burgemeester van Rotterdam Ahmed Aboutaleb wordt regelmatig genoemd als geliefde opvolger, maar zelf twijfelt hij daarover. In Nieuwsuur heeft hij gezegd dat hij het niet wil opnemen als tegenstander van Samsom. Maar als Samsom vrijwillig aftreedt, is er misschien nog een kans dat Aboutaleb er alsnog voor gaat. Andere kandidaten voor de nieuwe PVDA lijsttrekker zijn Lodewijk Asscher, Jeroen Dijsselbloem en burgemeester van Amsterdam, Eberhard van der Laan. Of de standpunten van de PVDA ook zullen veranderen met een nieuwe lijsttrekker is nog maar de vraag, maar dat er dingen moeten veranderen om terecht te komen op hun huidige aantal zetels is wel zeker. Op dit moment staat de PVDA in de peilingen op slechts 12 zetels. Dat is een groot verschil met de 38 zetels die ze op dit moment in de Tweede Kamer hebben. Het gaat erg spannend worden of de eventuele nieuwe lijsttrekker hier nog een verschil in kan maken tijdens de opkomende verkiezingen in maart.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *