Het laatste nieuws over de verkiezingen 2e kamer

In maart van dit jaar is het dan eindelijk zover: heel Nederland zal dan naar de stembus gaan voor de verkiezingen 2e kamer. De verkiezingen 2e kamer worden dit jaar niet alleen in het binnenland gevolgd. Ook vanuit het buitenland worden onze verkiezingen met argusogen bekeken. Men is benieuwd of in de context van Brexit en de verkiezing van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump, ook Nederland nu de ‘ruk naar rechts’ zal gaan maken. Met rechts doelt men dan uiteraard op Geert Wilders’ Partij voor de Vrijheid die op dit moment nog altijd de grootste in de peilingen is, hoewel regeringspartij VVD de laatste weken flink is ingelopen. Vanuit binnenlands perspectief zijn de tweede kamer verkiezingen ook ontzettend belangrijk. Tweede Kamerleden controleren de regering namelijk. Zonder een meerderheid in de Tweede Kamer krijgt geen minister wat gedaan en kan er dus effectief geen beleid worden gevoerd. Tevens zijn dit verkiezingen met een groot aantal nieuwe partijen aan alle kanten van het politieke spectrum. Op rechts hebben we het Forum voor Democratie, de nieuwe partij van Thierry Baudet en de VNL van Jan Roos. Op links hebben we DENK en Sylvana Simons’ nieuwe partij Artikel 1. Ook oud-PvdA Kamerlid Jacques Monasch heeft een nieuwe partij opgericht, Neuwe Wegen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *